Indeks rodzin spokrewnionych i spowinowaconych - III wydanie

    Ostania aktualizacja tablic genealogicznych wiązała się z opracowaniem do nich indeksów nazwisk. Zostały one wprowadzone do Indeksu rodzin spokrewnionych i spowinowaconych (projekt Klubu RN), który stanowi ważną pomoc do naszych drzew genealogicznych. Zachęcamy do korzystania.
    Trzecie wydanie indeksu z 20.10.2015 r. zostało uzupełnione o indeksy wszystkich nazwisk osób występujących w tablicach przez nas prowadzonych (z wyjątkiem Czyżyków). Indeksy dla każdego drzewa znajdują się również w tablicach w formacie pdf. Wykaz tablic genealogicznych znajduje się w sekcji Pliki oraz na stronie Drzewa i tablice w sekcji Genealogia na stronie głównej serwisu.
    Tablice genealogiczne opracowywane od lat 1990. dla całego naszego rodu obfitują w powiązania małżeńskie z wieloma międzyrzeckimi rodzinami. Czasem jest to tylko imię i nazwisko, czasem też daty lub więcej informacji. Tablice Netczuków, Mankiewiczów, Wolskich, Nestoruków i Daniluków liczą 1900 osób. Genealogie rodzin spowinowaconych Puszczów, Witkowskich i Czyżyków liczą łącznie (wraz z materiałami jeszcze nie opublikowanymi przez nas) kolejne 2 tysięcy osób. Prawdopodobieństwo znalaezienia przodków międzyrzeczan z XIX i pocz. XX w. w naszych tablicach jest duże. W ten sposób chcemy zachęcić krewnych do zainteresowania się genealogią swych rodzin, a tym samym do odbudowy tożsamości i związków z międzyrzecczyzną o czym więcej we wstępie do projektu Nazwiska międzyrzeczan
    Pełne tablice ze względu na ochronę danych osobowych naszych bliskich i osób żyjących są dostępne wyłącznie dla krewnych i przeznaczone do użytku wewnętrznego Klubu i rodziny. Tablice na naszych stronach nie zawierają pokoleń żyjących. Aby jednak Internautom spoza Klubu bądź ropracowaliśmy zbiorczy indeks nazwisk występujących we wszystkich naszych tablicach w gałęziach i liniach bezpośrednio z nami spokrewnionych. Indeks nie obejmuje przywołanych w materiałach, nazwisk osób, linii i rodów nie powiązanych bezpośrednio z naszymi przodkami, a którzy do rodów tych niewątpliwie należą, np. Wolscy-Rzewuscy, Mankiewiczowie i Puszczowie. Czasem przywołano genealogie rodzin o podobnych nazwiskach by wykazać przypadkową zbieżność nazwisk osób historycznych, np. dla przydomku "Puszcz" stosowanego przez różne inne (np. Odrowążów) od Czachowskich i Puszczów rodziny, choć nasi pochodzą niewątpliwie od Czachowskich-Puszczów i -Puszczyków z Czachowa w Płockiem.