Boże Narodzenie 2010

W imieniu redakcji serwisu i Klubu Rodzinnego na Święta i Nowy Rok 2011 wszystkim Netczukom, Klubowiczom, sympatykom i gościom naszej strony składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia szczęścia, radości i wspólnych spotkań przy świątecznym stole.

Stan badań  genealogicznych

W tym roku w listopadzie stan badań nad genealogią rodziny przedstawia się następująco. 
1. Prowadzone są kwerendy on-line w bazach danych genealogicznych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Argentynie dotyczące emigracji polskich, ukraińskich i rosyjskich Netczuków.
2. Prowadzone są także kwerendy on-line w bazach danych genealogicznych w Rosji […]

Cmentarze i wspomnienie bliskich

W tym czasie w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich zmarłych. Odwiedzamy ich groby i często spotykamy się na cmentarzach. Jest to również okazja do udokumentowania miejsc spoczynku krewnych. Czekamy na zdjęcia grobów spoza Międzyrzeca. Można je nadsyłać na nasz adres mailowy.

Z Wrocławia na Podlasie południowe, spotkania rodzinne w Międzyrzecu

W dniach 25-27 lipca 2010 r. odbyliśmy krótką wycieczkę po Podlasiu południowym - szlakiem drewnianej architektury sakralnej. Niestety pogoda nam nie dopisała i zamiast pleneru rysunkowego zrobiłem dokumentację fotograficzną. Z tego też względu zmieniłem plan i zamiast pleneru w 5 miejscowościach odwiedziliśmy ich 25. Zawrotne tempo zwiedzania […]

Nowy Rok 2010

W imieniu redakcji i Działu Genealogii pragnę złożyć wszystkim Netczukom i ich bliskim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i wielu sukcesów w Nowym Roku 2010.