Boże Narodzenie 2009

W imieniu redakcji serwisu i Klubu Rodzinnego na Święta i Nowy Rok 2010 wszystkim Netczukom, Klubowiczom, sympatykom i gościom naszej strony składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia szczęścia, radości i wspólnych spotkań przy świątecznym stole.

Znane postaci

Kolejny raz zaktualizowany został biogram księdza Adolfa Netczuka (Netczyńskiego). Tym razem dodane zostały informacje o parafiach, w których posługiwał oraz ciekawe opisy obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja, w których uczestniczył w swojej parafii w Tyszowcach w 1922 i 1923 r. Informacje oraz zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości parafii Św. Leonarda w Tyszowcach oraz Pana Roberta Horbaczewskiego - redaktora […]

Znane postaci

Kwerenda bibliograficzna zaowocowała możliwością uzupełnienia biogramów księdza Nikodema i Adolfa. Kolejne informacje na temat księży Netczuków znaleźć można w dziale Znane postaci. Pod koniec grudnia ukaże się następna aktualizacja tablic genealogicznych. Apelujemy o nadesłanie zdjęć sowich dziadków i najstarszych znanych krewnych z rodziny Netczuków. Przypominamy też o planowanych przenosinach na inny […]

Znane postaci, aktualizacja tablic i strony

W książce pt.: Resurrectionist Charism: 1887-1932, wyd. w 1986 r. znaleziony został biogram księdza Adolfa Netczuka (Netczyńskiego). Znamy już główne cezury jego życia i dane rodziców księdza. Wspomnianią książkę dodaliśmy do zakładki Bibliografia. Zakończono tegoroczną kwerendę bibliograficzną.
Zostały również zaktualizowane tablice genealogiczne. Pojawiły się w nich […]

Planowane przeniesienie strony na inny serwer

Nadszedł czas na dalszą rozbudowę portalu. Niestety proces ten hamują ograniczenia aktualnego hostingu strony. W związku z tym do końca przyszłego roku planujemy przenosiny na serwer, umożliwiający zastosowanie bardziej zaawansowanych technologii oraz utrzymanie własnych kont pocztowych. Planujemy również wykupić domenę. W tej materii prosimy uprzejmie wszystkich zainteresowanych członków Rodu o […]

Netczukowie z Pereszczówki i rodziny z nimi spokrewnione

Dziś w zakładce Rodziny spokewnione dodano trzy rodziny spokrewnione z linią Netczuków z Pereszczówki. Są to rodziny: Goś Sobolewski i Woszczyło. Informacje uzyskaliśmy od Stanisława Netczuka z Pereszczówki. W zakładce Gałęzie i linie znajduje się również drzewko Netczuków z Pereszczówki.

Księża Netczukowie

Dziś w zakładce Znane postaci zaktualizowano biogramy księży Netczuków, Józefa i Nikodema dzięki informacjom uzyskanym od ks. Piotra Staniewicza.

Nowa zakładka

Dziś została uruchomiona zakładka Znane postaci. Znajdują się tam biogramy ok. trzydziestu znanych, szanowanych i ważnych reprezentantów rodu Netczuków. Trwają również prace nad zakłądką gniazda rodzinne. Z uwagi na dużą ilośc materiału, publikację planujemy dopiero na połowę maja br. Serdecznie zapraszamy.

Nowe zakładki

W zakładce Gałęzie i linie pojawiły się drzewka genealogiczne. Niektórych z nich brakuje ponieważ nie mamy informacji umożliwiajacych powiązanie osób w obrębie jednej grupy w drzewo genealogiczne. Zainteresowanych prosimy o kontakt!

Nowe zakładki

W minionym okesie uruchomione zostały następujące strony: Inwentaryzacje cmentarzy, Inwentaryzacja cmentarza w Międzyrzecu, Dokumenty USC, Gałęzie i linie oraz Historia Rodu. Obecnie trwają intensywne prace nad edycją stron Znane postaci i Gniazda rodzinne Za praszamy!

Nowe zakładki

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiły się nowe zakładki: rozmieszczenie w Polsce, rozmieszczenie na świecie i netczukowe miejsca (dział Rozmieszczenie). Na bieżąco poprawiane są również zauważone błędy na pozostałych stronach. W najbliższym czasie zostaną uruchomione kolejne zakładki: znane postaci, międzyrzecczyzna, gałęzie i linie, a także uzupełnienia do wyników kwerend.

W nowym roku

W okresie przedświątecznym udostępniony został cały dział Projekty. Nie jest on jeszcze kompletny. Na bieżąco kolejne zakładki będą uzupełniane o nowe materiały. Ponadto pojawiła się zakładka Zjazdy. Za praszamy.

W nowym roku

Do Świąt uruchomionych zostało wiele działów. Do opublikowania są jednak jeszcze te najważniejsze, dotyczące bezpośrednio genealogii. Znajdą się one na portalu na przełomie stycznia i lutego. Opóźnienie wynika głównie ze względu na zbliżającą się sesję egzaminacyjną administratora oraz konieczność redagowania wielu nowych materiałów. Zapraszamy wkrótce.

Nowy Rok 2009

W Nowym Roku, w imieniu redakcji i Działu Genealogii pragnę złożyć wszystkim Netczukom i ich bliskim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i wielu sukcesów. Niech rok 2009 przyniesie ze sobą wiele nowości i odkryć genealogicznych.