Witamy na naszej stronie!
     To urocze miasteczko jest naszą kolebką, tam ukształtowała się nasza kultura, tradycje i zwyczaje. Jesteśmy dumni z naszych litewsko-ruskich korzeni, historii i tradycji, którymi chcemy się podzielić ze wszystkimi krewnymi w Polsce oraz ze wszystkimi noszącymi nazwisko Netczuk i pokrewne. Na stronach naszego portalu postaramy się przybliżyć krewnym dziedzictwo bojarsko-mieszczańskiego rodu. 
    Portal ma charakter otwarty. W ten sposób chcemy zachęcić inne rodziny do tworzenia podobnych stron, a tym samym do popularyzacji genealogii i historii naszej ojczyzny w wymiarze regionalnym i rodzinnym. Oświadczamy również, że nasze genealogiczne i historyczne poszukiwania nie są i nie będą prowadzone w jakichkolwiek celach politycznych, majątkowych czy religijnych.
    Założyliśmy Klub Rodu Netczuków, który jednoczy zainteresowanych genealogią rodziny. Wszystkich noszących nazwisko Netczuk, w Polsce, Ukrainie, Rosji, Kazachstanie, Kanadzie, USA i w innych krajach zapraszamy serdecznie do Klubu Rodu Netczuków oraz do wspólnego odkrywania naszej wspólnej histori.
    Jeśli chcieliby Państwo podzielić się z nami swoją wiedzą lub zapytać o coś, prosimy o kontakt. Z pewnością odpowiemy na Państwa pytania, jak również będziemy wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące historii naszej rodziny.
24 maja 2006, Autor Łukasz K. Netczuk